Štark s.r.o.
Stark s.r.o.Stark s.r.o.Stark s.r.o.Stark s.r.o.Stark s.r.o.Stark s.r.o.
E-shop

Technológia spájania

Rúrka je delená pomocou kolieskového rezáku, nožníc, alebo pílky na železo. Aby bola rúrka čo najlepšie spojena s tvarovkou, je nutné, aby bola skrátená presne podľa svojej osi.
Z konca rúrky sa odstránia všetky nerovnosti po hranách a na jej vonkajšej strane sa orezávatkom, pilníkom, alebo brúsnym papierom zrazí hrana.
Po očistení sa „na sucho“ vyskúša  nasadenie rúrky a tvarovky. Rúrka musí vojsť do 2/3 hĺbky tvarovky.
Na obe spojované časti sa musí naniesť čistič (primer), ktorý  materiál dostatočne očistí a zmäkčí. Zároveň zlepšuje penetráciu lepidla do hĺbky materiálu. Čistič sa nemusí aplikovať v prípade použitia lepidla „one step” – platí  iba pre inštaláciu 
z CPVC –  FlowGuard Gold®
Okamžite po nanesení čističa sa musí naniesť  aj po-trebná vrstva lepidla na koniec rúrky a potom do vnútra tvarovky. Následne sa vsunie rúrka do pätky tvarovky a pootočí sa  o  90° z dôvodu optimálneho rozvrstvenia lepidla na spojovaných plochách.
Spojované časti je nutné pridržať  niekoľko sekúnd v spojení. Kvalitne prevedený spoj je charakterizovaný rovným a tenkým prúžkom lepidla okolo rúrky nad tvarovkou .Prebytok lepidla sa utrie handrou.
Spojenie je potrebné previesť do jednej minúty.